Evrensel Kolej Uluslararası Mathematical Association of America (AM...
Önyükleme

Evrensel Kolej Duyuru Detay

Evrensel Kolej Uluslararası Mathematical Association of America (AMC) Matematik Yarışmasında 6 MADALYA İLE ŞAMPİYON: 2 ALTIN 3 GÜMÜŞ 1 BRONZ

60 yıllık geleneği olan Amerika Matematik Yarışmaları (AMC), Amerika Matematik Birliği (MAA- Mathematical Association of America) tarafından düzenlenmektedir. Bu yarışmaların amacı, ortaokul ve lise öğrencileri arasında matematiğe olan ilgiyi artırmak ve öğrencilerin üniversite öncesindeki matematik bilgisini güçlendirmektir. Aynı zamanda öğrencilere dünya çapındaki yaşıtlarıyla yarışma imkânı sağlamaktadır.

Uluslararası Matematik Yarışması (International  American Math Olympiads)  bu yıl 10.sınıflar için 29 Ekim 2021, 12.sınıflar için ise 10-16 Kasım 2022 tarihlerinde yüz yüze olarak gerçekleştirildi. Lise kategorisinde iki farklı seviye bulunan AMC’ de 10.sınıf ve alt sınıf öğrencileri için AMC 10 yarışması, 12. sınıf ve alt sınıf öğrencileri için AMC 12 yarışması uygulanmaktadır. AMC 10 ve AMC 12 yarışmaları 75 er dakikalık ve her biri 25 sorudan çoktan seçmeli sınavlardır. Bir öğrenci verilen her bir doğru cevap için 6 puan ve boş bırakılan her bir soru için 1.5 puan almaktadır. Yanlış cevaplara ise puan verilmemektedir. AMC 12 öğrencilerinden ulusal sıralamada ilk 5% e girenler (veya en az 100 puan alanlar) American Invitational Mathematics Examination ( AIME)’ a katılmaya hak kazanmaktadır. AMC 10 öğrencilerinden ise ulusal sıralamada ilk 1% e girenler (veya en az 120 puan alanlar) AIME' e katılmaya hak kazanırlar.

Dünyadan birçok ülkenin katıldığı bu yarışmada, EVRENSEL KOLEJ öğrencileri  1 ALTIN, 3GÜMÜŞ, 1 BRONZ ile TOPLAM  6  MADALYA  kazanarak büyük bir başarıya imza attılar.

Ayrıca Öğrencimiz Timur EMRE EKMEN, ALTIN madalya kazanan öğrenciler arasında EN YÜKSEK puan sıralamasına göre EN İYİ %5 lik dilime girerek American Invitational Mathematics Examination ( AIME) ‘a katılma hakkı kazanarak ülkemizin gururu oldu.

Öğrencilerin matematiği farklı açıdan görmelerini, konuya olan ilgilerinin artmasını ve matematiği gelecekte çalışmalarında ve günlük yaşamda nasıl uygulayabileceklerini düşünmelerini sağlamayı amaçlayan uluslararası bu yarışmada gösterdikleri üstün başarıdan dolayı dereceye giren öğrencileri Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Cavit Gürsoy ve Genel Müdürü Semra Büyükağaoğlu kutlayarak başarılarının devamını diledi.

 

İŞTE MADALYA KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ

2022 Uluslararası Mathematical Association of America (AMC)

Sıra
No

Adı ve Soyadı

Sınıfı

Yarışmanın Adı/Konusu

Derecesi

1

TİMUR EMRE EKMEN

12.SINIF

Mathematical Association of America (AMC)

GOLD

2

AHMET ERHAN AVCI

9.SINIF

Mathematical Association of America (AMC)

GOLD

3

DİLAY GEDİK

10.SINIF

Mathematical Association of America (AMC)

SILVER

4

ERKAM ÖZDEMİR

10.SINIF

Mathematical Association of America (AMC)

SILVER

5

TUĞÇE NÜKHET ERTAŞ

11.SINIF

Mathematical Association of America (AMC)

SILVER

6

DUHAN ANIL TÜRKOĞLU

12.SINIF

Mathematical Association of America (AMC)

BRONZ

"Hayallerinizin Gerçekleştiği Okul"

ÖZEL EVRENSEL EĞİTİM KURUMLARI


Paylaş:

Etiketler: evrensel kolej, amc, matematik yarışması