“Evrensel’’de Şiir Şöleni: “Yaşama Dair”

Şiir öyle bir manevi mucize ki sadece duyulan, hissedilen hayatın derin izlerini taşımaz. Bir insan tatmadan yazabiliyorsa ölümü, bu şiirin sonsuzluğudur işte. Her şeye bir nokta koyuyoruz da şiire bir nokta koyamıyoruz işte.

“Yaşama Dair” temasıyla hazırladığımız, Özel Evrensel Kolej ile Fen Lisesi öğrencilerinin görev aldığı şiir dinletimiz tam bir şiir ve müzik şölenine dönüştü.

Dinletimizde okunan şiirler, Türk edebiyatının önde gelen şairlerinden, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerimiz tarafından seçildi. Velilerimizin de yoğun ilgi gösterdiği dinletimiz büyük bir beğeniyle izlendi.

Ardından Ahmet Arif’ten Özdemir Asaf’a, Ahmet Hamdi Tanpınar’dan Can Yücel’e, Attila İlhan’dan Şükrü Erbaş’a, Cahit Sıtkı Tarancı’dan Turgut Uyar’a Türk edebiyatının birçok büyük şairinin yazdığı unutulmaz eserleri öğrencilerimiz başarılı performansıyla seslendirdi. Okul orkestralarımızdan “ENDORFİN”de yer alan öğrencilerimizin de performansları takdire şayandı. Öğretmenlerimizden Gökhan Nalkıran, Cahit Irgat’ın “Bir Garip Yalnızlık” adlı şiirle, Evren Coşar da söylediği türkülerle dinletimizi renklendirdiler. Dinletimizin son bölümünde okulumuz Genel Müdürü Semra Büyükağaoğlu, Nazım Hikmet’ten “Yaşamaya Dair” adlı şiiri okuyarak dinleyenlere sürpriz yaptı.

Özveriyle çalışan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.

Özel Evrensel Okullarında bir başka şiir dinletisinde görüşmek üzere.  Günlerinizin şiir tadında geçmesi dileğiyle…

“Yaşama Dair” şiir dinletisi videosu