2008-2009 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI

ÖZEL EVRENSEL OKULLARI (KOLEJ – FEN LİSESİ – İLKÖĞRETİM OKULU)

TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ KAPSAMINDA PERFORMANS ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

REHBERLİK – BİLİMSEL ARAŞTIRMA – SOSYAL – KÜLTÜREL – SANATSAL VE SPORTİF ETKİNLİKLER

ÇALIŞMA İŞ TAKVİMİ

AY

HAFTA

 

GÜN

 

ETKİNLİK

 

SORUMLULAR

 

GÖREVLİLER

 

ETKİNLİĞİN YERİ

EYLÜL

1. HAFTA

1 (Pazartesi)

“İngilizce Seviye Tespit  ve Hazırlık Atlama Sınavı”

Yabancı Dil Zümresi

İngilizce Öğretmenleri

Derslikler

1-5 (Pazartesi-Cuma)

İlköğretim 4.7.8. sınıf öğrencileriyle “Açılış Töreni” için koro ve solo çalışmalarının yapılması

Müzik Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Onur SANDIKÇI

Müzik Dersliği

5 (Cuma)

Öğretmenler Kurulu Toplantısı

Okul Yönetimi

Tüm Öğretmenler

Toplantı Salonu

2. HAFTA

8 (Pazartesi)

İlköğretim haftası etkinlikleri kapsamında

“Açılış Töreni”

Tören Komitesi

Tüm Öğretmenler ve Öğrenciler

Konferans Salonu

8 (Pazartesi)

Yemeğe katılan öğrencilerin listesinin ve servis kullanan öğrencilerin listesinin teslimi

Okul Müdürleri

Tüm Öğretmenler

Okul Bahçesi

9 (Salı)

Yıllık planların, zümre tutanaklarının, deney planlarının teslimi

Zümre Başkanları

Tüm Öğretmenler

Yönetim Büroları

10 (Çarşamba)

Sınıf satranç takımını seçmek amacıyla satranç kulübü öğrencileriyle turnuva düzenlenmesi

Satranç Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Celal KARAİBRAHİMOĞLU

Okul Satranç Kulübü Derslikleri

3. HAFTA

15-19 (Pazartesi-Cuma)

Lise ve ilköğretimden enstrüman çalabilen ve koro öğrencilerin seçiminin yapılması

Müzik Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Onur SANDIKÇI

Müzik Dersliği

16 (Salı)

Sınıf Rehber Öğretmenleri Toplantısı

Okul Yönetimi

Sınıf Rehber Öğretmenleri

Toplantı Salonu

17 (Çarşamba)

Zümre Başkanları Toplantısı

Okul Yönetimi

Zümre Başkanları

Toplantı Salonu

15-19 (Pazartesi-Cuma)

İlgi ve yeteneklerine göre kulüplere öğrenci seçilmesi

Kulüp Rehber Öğretmenleri

Tüm Öğretmenler

Derslikler

4. HAFTA

20 (Cumartesi)

2. Öğretmenler Kurulu Toplantısı

Okul Yönetimi

Tüm Öğretmenler

Toplantı Salonu

22(Pazartesi)

İlköğretim 1-A sınıfı veli toplantısının yapılması

Okul Yönetimi

Süheyla ŞERBETÇİOĞLU

Toplantı Salonu

22 (Pazartesi)

13 Ekim Ankara’nın Başkent Oluşu Töreni,

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için lise ve ilköğretim koro çalışmalarının başlaması

Müzik Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Onur SANDIKÇI

Müzik Dersliği

23 (Salı)

İlköğretim 1-B sınıfı veli toplantısının yapılması

Okul Yönetimi

Pervin IŞIK

Toplantı Salonu

EYLÜL

4. HAFTA

24 (Çarşamba)

İlköğretim Anasınıfı sınıflar veli toplantısının yapılması

Okul Yönetimi

Eda AKEL, Yasemin KAN

Toplantı Salonu

25 (Perşembe)

İlköğretim 2. 3. 4. 5. sınıflar veli toplantısının yapılması

Okul Yönetimi

Nilgün YAVUZ, Zeliha GÜMÜŞ, Aysel BARAN, Neşe ÜN, Ayten DEMİROĞLU, Seval DALKILIÇ, Nuran ÇİMEN

Derslikler

25 (Perşembe)

Hazırlık ve 9. sınıf veli toplantısının yapılması

Okul Yönetimi

Tüm Öğretmenler

Kafeterya

26 (Cuma)

İlköğretim 4. sınıf öğrencilerinin katılacağı “Arkeoloji Müzesi”  gezisinin yapılması

 

İlköğretim 4. sınıf öğretmenleri

Neşe ÜN,

Ayten DEMİROĞLU

Arkeoloji Müzesi

29-30 (Pazartesi, Salı)

 

 

 

Ramazan Bayramı Tatili

 

EKİM

1. HAFTA

1-2-3 (Çarşamba, Perşembe, Cuma)

2. HAFTA

6 (Pazartesi)

İlköğretim masa tenisi turnuvasının yapılması

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

6 (Pazartesi)

Öğrencilerin toplum hizmeti konusunda bilgilendirilmesi

Kütüphanecilik Kulübü Rehber Öğretmenleri

Mefkure İNAL,

Güler ÖZAFACAN, Demet KAYIŞ

Derslikler

7 (Salı)

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni ve 24 Kasım Öğretmenler Günü Töreni için lise ve ilköğretim 4. 5. 6. 7. 8. sınıf koro çalışmalarının başlaması

 

Müzik Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Onur SANDIKÇI

Müzik Dersliği

8 (Çarşamba)

İlköğretim 5. 6. 7. 8. sınıf öğrencilerinin katılacağı “Kültür ve Miras”ı tanıtmak amaçlı Anadolu Medeniyetleri Müzesi gezisi düzenlenmesi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Seval DALKILIÇ,

Nuran ÇİMEN,

Hava Güner CANIBEK, Nilgün GÜRHAN

Anadolu Medeniyetleri Müzesi

10 (Cuma)

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle huzurevi ziyaretinin düzenlenmesi

Toplum ve Siyaset Bilimi Kulübü Rehber Öğretmenleri

Nermin AKIN, Pembegül KÖSE, Oğuz KÖYLÜ, İlker KINAY

Huzurevi

10 (Cuma)

Evrensel Kolej ve Fen Lisesi Öğrenci Meclislerinin oluşturulması

 

Okul Seçim Komisyonu

Okul Seçim Komisyonu Rehber Öğretmenleri

Mühye Köyü Paint Sing

EKİM

3. HAFTA

13 (Pazartesi)

“13 Ekim Ankara’nın Başkent Oluşu”nun

85. yıldönümü kutlamaları

Kültür Edebiyat Yayın Kulübü Rehber Öğretmenleri

Sevim ÖZCAN, Nermin KÜÇÜKCEYLAN, Mefkure İNAL,

 Zeynep YILMAZ, Güler ÖZAFACAN, Nermin AKIN, Leyla BİLİR

Konferans Salonu

13 (Pazartesi)

Sınıf Temsilciliği ve Okul Meclisine

sınıflar bazında üye seçimi

Okul Seçim Komisyonu

Sınıf Öğretmenleri

Derslikler

13 (Pazartesi)

Okul partilerinin

propaganda konuşmalarını yapmaları

Okul Seçim Komisyonu

Okul Seçim Komisyonu Rehber Öğretmenleri

Okul Binası

13 (Pazartesi)

Okul pop müzik orkestrasının

çalışmalarına başlanması

Müzik Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Onur SANDIKÇI

Müzik Dersliği

13 (Pazartesi)

Okul meclisleri kapsamında propaganda çalışmalarına başlanması

Okul Seçim Komisyonu

Okul Seçim Komisyonu Rehber Öğretmenleri

Okul Salonları

14 (Salı)

Lise “Paintball Turnuvası” düzenlemesi

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA,

Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

15 (Çarşamba)

“Okul Öğrencileri Başbakanlık seçimleri”nin yapılması

Okul Seçim Komisyonu

Okul Seçim Komisyonu Rehber Öğretmenleri

Kafeterya

17 (Cuma)

9. 10. sınıf öğrencilerine yönelik

“Ankara Kalesi” gezisinin yapılması

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Leyla BİLİR,

Melahat SOYALP, Kadriye ÖZTÜRK, Neslihan HASER

Ankara Kalesi

17 (Cuma)

İlköğretim 1. 2. 3. sınıf öğrencilerinin katılacağı “Keçiören Hayvanat Bahçesi” gezinin düzenlenmesi

İlköğretim 1. 2. 3. sınıf öğretmenleri

Süheyla ŞERBETÇİOĞLU,

Pervin IŞIK,

Nilgün YAVUZ,

Zeliha GÜMÜŞ,

Aysel BARAN

Keçiören Hayvanat Bahçesi

18 (Cumartesi)

Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Toplantısı

Okul İdaresi

Okul Aile Birliği

Toplantı Salonu

4. HAFTA

19 (Pazar)

Lise Hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerine yönelik

“Kanlı Nigar” adlı tiyatro oyunun izlenmesi

Kültür Edebiyat Yayın Kulübü Rehber Öğretmenleri

Sevim ÖZCAN,

Nermin KÜÇÜKCEYLAN, Mefkure İNAL,

Zeynep YILMAZ,

Güler ÖZAFACAN,

 Nermin AKIN,

Leyla BİLİR

Ankara Devlet Tiyatroları

20 (Pazartesi)

9. 10. 11. sınıf öğrencilerine

1. performans sınavı yapılması

 

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

EKİM

4. HAFTA

20 (Pazartesi)

İlköğretim, Kolej, Fen Lisesi

1. Şube Öğretmenler Kurulu Toplantısı

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Toplantı Salonu

21 (Salı)

Meslek tanıtım çalışmaları kapsamında

Bilkent Üniversitesi’ne gezi düzenlenmesi

Rehberlik Servisi

Oğuz KÖYLÜ

Bilkent Üniversitesi Kampüsü

22-29 (Çarşamba-Çarşamba)

6 Ekim Dünya Çocuk Günü nedeniyle

oyuncak toplama kampanyasının düzenlemesi

Toplum ve Siyaset Bilimi Kulübü Rehber Öğretmenleri

Nermin AKIN,

Pembegül KÖSE,

Oğuz KÖYLÜ,

İlker KINAY

Çocuk Esirgeme Kurumu

23 (Perşembe)

İlköğretim okulistik sınavı

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

24 (Cuma)

İlköğretim 4. sınıf öğrencilerinin katılacağı

“Ankara Kalesi ve Suluhan

gezilerinin düzenlenmesi

İlköğretim 4. sınıf öğretmenleri

Neşe ÜN,

Ayten DEMİROĞLU

Ankara Kalesi ve Suluhan

25 (Cumartesi)

Okul Aile Birliği Genel Kurul Toplantısı

Okul İdaresi

Okul Aile Birliği

Toplantı Salonu

5. HAFTA

27 (Pazartesi)

İlköğretim 1. 2. 3. sınıf öğrencilerinin katılacağı “Cumhuriyet Müzesi” gezinin düzenlenmesi

İlköğretim 1. 2. 3. sınıf öğretmenleri

Süheyla ŞERBETÇİOĞLU, Pervin IŞIK, Nilgün YAVUZ, Zeliha GÜMÜŞ,

Aysel BARAN

Cumhuriyet Müzesi

27 (Pazartesi)

9. 10. 11. sınıflara yönelik “Ankara Kurtuluş Savaşı Müzesi, Cumhuriyet Müzesi” gezilerinin düzenlenmesi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Leyla BİLİR,

Melahat SOYALP, Kadriye ÖZTÜRK, Neslihan HASER

Ankara Kurtuluş Savaşı Müzesi, Cumhuriyet Müzesi

27 (Pazartesi)

Okul Başkanı seçimlerinin yapılması

 

Okul Seçim Komisyonu

Sınıf Öğretmenleri

Okul Binası

28 (Salı)

Okul satranç takımını seçmek amacıyla satranç kulübü öğrencileriyle turnuva düzenlenmesi

 

Satranç Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Celal KARAİBRAHİMOĞLU

Okul Satranç Kulübü Derslikleri

29 (Çarşamba)

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinin, halk oyunları ve dans gösterisinin yapılması

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA,

Sevil ERPOLAT,

Levent SOYBİLGİN,

 Sena ÇÖĞEN,

Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

30 (Perşembe)

Toplum Hizmeti: okul kütüphanesinin temizlenip düzenlenmesi

 

Kütüphanecilik Kulübü Rehber Öğretmenleri

Mefkure İNAL,

Güler ÖZAFACAN,

Demet KAYIŞ

Okul Kütüphanesi

31 (Cuma)

6 Ekim Dünya Çocuk Günü nedeniyle

“Çocuk Esirgeme Kurumu”nun ziyaret edilmesi

Toplum ve Siyaset Bilimi Kulübü Rehber Öğretmenleri

Nermin AKIN,

 Pembegül KÖSE,

Oğuz KÖYLÜ,

 İlker KINAY

Çocuk Esirgeme Kurumu

KASIM

1. HAFTA

3 (Pazartesi)

Öğretmenler arası “Masa Tenisi Turnuvası”nın düzenlenmesi

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA,

 Sevil ERPOLAT,

Levent SOYBİLGİN,

 Sena ÇÖĞEN,

Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

6 (Perşembe)

Müzik dinletisi için ilköğretim 4. 5. 6. 7. 8. sınıf enstrüman çalabilen öğrencilerle koro ve solo çalışmaların başlaması 

Müzik Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Onur SANDIKÇI

Müzpik Dersliği

7 (Cuma)

Atatürk ile ilgili kitapların sergilenmesi

Kütüphanecilik Kulübü Rehber Öğretmenleri

Mefkure İNAL,

Güler ÖZAFACAN,

Demet KAYIŞ

Derslikler

2. HAFTA

8 (Cumartesi)

Beypazarı gezisinin düzenlenmesi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Leyla BİLİR,

Melahat SOYALP,

Kadriye ÖZTÜRK,

Neslihan HASER

Beypazarı

10 (Pazartesi)

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü töreni

Kültür Edebiyat Yayın Kulübü Rehber Öğretmenleri

Sevim ÖZCAN,

 Nermin KÜÇÜKCEYLAN, Mefkure İNAL,

 Zeynep YILMAZ,

 Güler ÖZAFACAN,

Nermin AKIN,

Leyla BİLİR

Konferans Salonu

10 (Pazartesi)

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Töreni kapsamında etkinlikler yapılması

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA,

Sevil ERPOLAT,

Levent SOYBİLGİN,

 Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

11 (Salı)

Hazırlık, 9. 10. 11. 12. sınıf öğrencileriyle

Anıtkabir Ziyareti

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Leyla BİLİR,

Melahat SOYALP,

Kadriye ÖZTÜRK,

Neslihan HASER

Anıtkabir

12 (Çarşamba)

İlköğretim öğrencilerine yönelik

“Anıtkabir” gezisi düzenlenmesi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Seval DALKILIÇ,

Nuran ÇİMEN,

Hava Güner CANIBEK,

Nilgün GÜRHAN,

Sınıf Öğretmenleri

Anıtkabir

13 (Perşembe)

Okuma Bayramı için anasınıfı ve 1. sınıf öğrencileriyle koro çalışmalarının başlaması

Müzik Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Onur SANDIKÇI

Müzik Dersliği

14 (Cuma)

İlköğretim Badminton Turnuvasının yapılması

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA,

Sevil ERPOLAT,

Levent SOYBİLGİN,

 Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

15 (Cumartesi)

İlköğretim 6. 7. 8. sınıf veli toplantısının yapılması

Okul idaresi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

3. HAFTA

17 (Pazartesi)

9. sınıf öğrencilerine yönelik “Etnografya Müzesi” gezisi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Leyla BİLİR,

Melahat SOYALP,

Kadriye ÖZTÜRK,

Neslihan HASER

Etnografya Müzesi

KASIM

3. HAFTA

18 (Salı)

9. 10. 11. sınıf öğrencilerine 2. performans sınavı yapılması

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

18 (Salı)

İlköğretim 2. 3. sınıf öğrencilerine yönelik “deprem Simülasyon Merkezi”ne gezi düzenlenmesi

İlköğretim 2. 3. sınıf öğretmenleri

Nilgün YAVUZ,

 Zeliha GÜMÜŞ,

 Aysel BARAN

Deprem Simülasyon Merkezi

19 (Çarşamba)

8 Kasım Dünya Şehircilik Günü nedeniyle “Şehirciliğin Toplum ve Siyasetle İlişkisi” konulu konferans düzenlenmesi

Toplum ve Siyaset Bilimi Kulübü Rehber Öğretmenleri

Nermin AKIN, Pembegül KÖSE, Oğuz KÖYLÜ, İlker KINAY

Konferans Salonu

20 (Perşembe)

İlköğretim 4. 5. 6. 7. 8. sınıf öğrencilerine yönelik “Eski Meclis” gezisi düzenlenmesi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Seval DALKILIÇ, Nuran ÇİMEN, Hava Güner CANIBEK, Nilgün GÜRHAN, Neşe ÜN, Ayten DEMİROĞLU

Eski Meclis

21 (Cuma)

İlköğretim halk oyunları gösterisinin yapılması

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

22 (Cumartesi)

Fen Lisesi ve Kolej 1. veli toplantısı

Okul Yönetimi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

4. HAFTA

24 (Pazartesi)

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Töreni

Kültür Edebiyat Yayın Kulübü Rehber Öğretmenleri

Sevim ÖZCAN, Nermin KÜÇÜKCEYLAN, Mefkure İNAL, Zeynep YILMAZ, Güler ÖZAFACAN, Nermin AKIN, Leyla BİLİR

Konferans Salonu

24 (Pazartesi)

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında halk oyunları gösterisinin yapılması

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

25 (Salı)

Okul öğretmenleri arasında okul birincisini belirlemek amacıyla satranç turnuvasının yapılması

Satranç Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Celal KARAİBRAHİMOĞLU

Okul Satranç Kulübü Dersliği

26 (Çarşamba)

İlköğretim öğrencilerine yönelik “Deprem Simülasyon Merkezi”ne gezi düzenlenmesi

Fen ve Teknoloji Kulübü Rehber Öğretmenleri

İpek GÖKER TOMBAK, Şaziye GÜLER,

Ayten DEMİROĞLU

Deprem Simülasyon Merkezi

26 (Çarşamba)

İlköğretim okulistik sınavı

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

27 (Perşembe)

Toplum hizmeti: Kitap okuma kampanyasının amacının sınıflarda anlatılması

Kütüphanecilik Kulübü Rehber Öğretmenleri

Mefkure İNAL,

 Güler ÖZAFACAN, Demet KAYIŞ

Derslikler

27 (Perşembe)

İlköğretim 5. 6. 7. 8. sınıf öğrencilerine yönelik “Etnografya Müzesi” gezisi düzenlenmesi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Seval DALKILIÇ, Nuran ÇİMEN, Hava Güner CANIBEK, Nilgün GÜRHAN

Etnografya Müzesi

KASIM

4. HAFTA

28 (Cuma)

“Başöğretmen Atatürk “ konulu sunum

Kültür Edebiyat Yayın Kulübü Rehber Öğretmenleri

Sevim ÖZCAN, Nermin KÜÇÜKCEYLAN, Mefkure İNAL, Zeynep YILMAZ, Güler ÖZAFACAN, Nermin AKIN, Leyla BİLİR

Konferans Salonu

28 (Cuma)

İlköğretim 1. 2. 3. sınıflara

 “Öğrenci Gelişim Belgesi” verilmesi

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

ARALIK

1. HAFTA

1 (Pazartesi)

İlköğretim 4. sınıf öğrencilerine yönelik

 Söğütözü Atatürk Evi”ne gezi düzenlenmesi

İlköğretim 4. sınıf öğretmenleri

NEŞE ÜN,

Ayten DEMİROĞLU

Söğütözü Atatürk Evi

2 (Salı)

Lise “Badminton Turnuvası” düzenlenmesi

Spor Kulübü Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

2. HAFTA

8-12 (Pazartesi, Cuma)

 

Kurban Bayramı Tatili

12-17 (Cuma-Çarşamba)

Ankara’da ilk 10’a girebilmek

“Ankara Takımlar İl Birinciliği”

satranç turnuvasına katılmak

Satranç Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Milli Eğitim Bakanlığı Satranç Öğretmenleri

Ziya Ozan Yüzme Havuzu

3. HAFTA

15 (Pazartesi)

Okul kitaplığının eğitim öğretimdeki yerinin anlatılması

 

Kütüphanecilik Kulübü Rehber Öğretmenleri

Mefkure İNAL,

Güler ÖZAFACAN, Demet KAYIŞ

Derslikler

16 (Salı)

İlköğretim 4. sınıf öğrencilerine yönelik

 “Baraj ve Su Arıtma Tesisi” gezisi düzenlenmesi

 

İlköğretim 4. sınıf öğretmenleri

Neşe ÜN,

 Ayten DEMİROĞLU

Baraj ve Su Arıtma Tesisi

4. HAFTA

22 (Pazartesi)

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle engelli okulunun ziyaret edilmesi 

Toplum ve Siyaset Bilimi Kulübü Rehber Öğretmenleri

Nermin AKIN,

Pembegül KÖSE, Oğuz KÖYLÜ, İlker KINAY

Engelli Okulu

23 (Salı)

                9. Sınıf öğrencilerine yönelik

 “Enerji Verimliliği Etüt İdaresi”ne

gezi düzenlenmesi

Bilim-Fen ve Teknoloji, Havacılık Kulübü Rehber Öğretmenleri

Nilgün GÜNER, Mehmet KILINÇ, Şirin ŞENER, Özcan YANIK, Güray ARSLAN, Burcu ERDEN, Ertan OCAK, Burcu ÇORUH, İpek GÖKER TOMBAK, Emin KEÇECİ, Yavuz ARMAĞAN, Melahat SOYALP, Abdülkerim GÜR, Özlem AKTUĞ BARUTÇU, Hasibe GÜNAY, Ozan ÖZGÜVEN

Enerji Verimliliği Etüt İdaresi

ARALIK

4. HAFTA

24 (Çarşamba)

9. 10. 11. sınıf öğrencilerine 3. performans sınavı yapılması

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

25 (Perşembe)

“Sevgi Kaynağı Anadolu”

 konulu sunum

Kültür Edebiyat Yayın Kulübü Rehber Öğretmenleri

Sevim ÖZCAN,

Nermin KÜÇÜKCEYLAN, Mefkure İNAL, Zeynep YILMAZ, Güler ÖZAFACAN, Nermin AKIN, Leyla BİLİR

Konferans Salonu

26 (Cuma)

Toplum Hizmeti: Kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya yönelik çalışmalar yapılması.

Kütüphanecilik Kulübü Rehber Öğretmenleri

Mefkure İNAL,

Güler ÖZAFACAN, Demet KAYIŞ

Derslikler

26 (Cuma)

“8-14 İnsan Hakları Haftası” nedeniyle savaşlar sonucu kimyasal ve nükleer silahlar tarafından dünyamızın yerel anatomisinin sarsılması ve küresel ısınmaya bir faktör oluşturmasını konu alan bir konferans düzenlenmesi

Toplum ve Siyaset Bilimi Kulübü Rehber Öğretmenleri

Nermin AKIN, Pembegül KÖSE, Oğuz KÖYLÜ, İlker KINAY

Konferans Salonu

26 (Cuma)

İlköğretim 4. sınıf öğrencilerine yönelik

“Diş Yapım Atölyesi” gezisi düzenlenmesi

İlköğretim 4. sınıf öğretmenleri

Neşe ÜN,

Ayten DEMİROĞLU

Diş Yapım Atölyesi

27 (Cumartesi)

“27 Aralık Atatürk’ün Ankara’ya Gelişi”

kutlama töreni

Kültür Edebiyat Yayın Kulübü Rehber Öğretmenleri

Sevim ÖZCAN, Nermin KÜÇÜKCEYLAN, Mefkure İNAL, Zeynep YILMAZ, Güler ÖZAFACAN, Nermin AKIN, Leyla BİLİR

Konferans Salonu

27 (Cumartesi)

Lise öğrencilerinin 27 Aralık Atatürk Koşusuna katılması

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

29 (Pazartesi)

Boş zamanları kitap okuma ile değerlendirme çalışmalarının yapılması

Kütüphanecilik Kulübü Rehber Öğretmenleri

Mefkure İNAL,

Güler ÖZAFACAN, Demet KAYIŞ

Derslikler

29 (Pazartesi)

İlköğretim 5.  Sınıf öğrencilerine yönelik

 “Atatürk Orman Çiftliği Süt Ürünleri Fabrikası” gezisi düzenlenmesi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Seval DALKILIÇ, Nuran ÇİMEN, Hava Güner CANIBEK, Nilgün GÜRHAN

Atatürk Orman Çiftliği Süt Ürünleri Fabrikası

OCAK

1. HAFTA

3-13 (Cumartesi-Salı)

Ankara Yaş Grupları İl Birinciliği Turnuvasına katılım

Satranç Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Milli Eğitim Bakanlığı Satranç Öğretmenleri

Ziya Ozan Yüzme Havuzu

5 (Pazartesi)

Liseler arası müzik yarışması için orkestra ve solo çalışmalara başlanması

 

Müzik Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Onur SANDIKÇI

Müzik Dersliği

OCAK

1. HAFTA

6 (Salı)

Okuma Bayramı kapsamında etkinliklerin yapılması 

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

8 (Perşembe)

İlköğretim okulistik sınavı

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

7-14 (Çarşamba-Çarşamba)

7-14 “Beyaz Baston Körler Haftası” nedeniyle “Engellilere Toplum Olarak Nasıl Yardımcı Olabiliriz?” konulu kompozisyon yarışmasının düzenlenmesi

Toplum ve Siyaset Bilimi Kulübü Rehber Öğretmenleri

Nermin AKIN, Pembegül KÖSE, Oğuz KÖYLÜ, İlker KINAY

Derslikler

7 (Çarşamba)

İlköğretim öğrencilerine yönelik kitap okuma yarışması düzenlenmesi, değerlendirilmesi, ödüllendirilmesi

Türkçe Zümresi

Türkçe Zümresi Öğretmenleri

Derslikler

8 (Perşembe)

9. 10. 11. Sınıf öğrencilerine yönelik

“Atık Su Arıtma Tesisi”

gezinin düzenlenmesi

Bilim-Fen ve Teknoloji, Havacılık Kulübü Rehber Öğretmenleri

Nilgün GÜNER, Mehmet KILINÇ, Şirin ŞENER, Özcan YANIK, Güray ARSLAN, Burcu ERDEN, Ertan OCAK, Burcu ÇORUH, İpek GÖKER TOMBAK, Emin KEÇECİ, Yavuz ARMAĞAN, Melahat SOYALP, Abdülkerim GÜR, Özlem AKTUĞ BARUTÇU, Hasibe GÜNAY, Ozan ÖZGÜVEN

Atık Su Arıtma Tesisi

8 (Perşembe)

İlköğretim 4. sınıf öğrencilerine yönelik

 “Havacılık Müzesi” gezisinin düzenlenmesi

 

İlköğretim 4. sınıf öğretmenleri

Neşe ÜN,

 Ayten DEMİROĞLU

Havacılık Müzesi

9 (Cuma)

İlköğretim 1. 2. 3. sınıf öğrencilerine yönelik “Sağlık Ocağı” gezisinin düzenlenmesi

İlköğretim 1. 2. 3. sınıf öğretmenleri

Süheyla ŞERBETÇİOĞLU, Pervin IŞIK, Nilgün YAVUZ, Zeliha GÜMÜŞ, Aysel BARAN

Sağlık Ocağı

2. HAFTA

12 (Pazartesi)

“Kayak Kampı”

düzenlenmesi

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

13 (Salı)

İlköğretim 5.  sınıf öğrencilerine yönelik

 “Sağlık Ocağı”

                       gezisinin düzenlenmesi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Seval DALKILIÇ, Nuran ÇİMEN, Hava Güner CANIBEK, Nilgün GÜRHAN

Sağlık Ocağı

OCAK

2. HAFTA

15 (Perşembe)

9. 10. 11. sınıf öğrencilerine 4. performans sınavı yapılması

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

16 (Cuma)

“Filmlerde/Dizilerde Hayat Bulan Romanlar”

 adlı sunum

Kültür Edebiyat Yayın Kulübü Rehber Öğretmenleri

Sevim ÖZCAN, Nermin KÜÇÜKCEYLAN, Mefkure İNAL, Zeynep YILMAZ, Güler ÖZAFACAN, Nermin AKIN, Leyla BİLİR

Konferans Salonu

3. HAFTA

19 (Pazartesi)

Toplum Hizmeti: Ortaöğretim öğrencilerinin İlköğretim öğrencilerine öykü, masal anlatması, kitap okuması

Kütüphanecilik Kulübü Rehber Öğretmenleri

Mefkure İNAL,

 Güler ÖZAFACAN, Demet KAYIŞ

Derslikler

19-23 (Pazartesi-Cuma)

İlköğretim anasınıfı ve 1. Sınıf resim sergisinin düzenlenmesi

Resim ve Fotoğrafçılık Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Arzu DUMAN, İlker KINAY, Pembegül KÖSE, Abdülkerim GÜR

 

Okul Girişi

20 (Salı)

İlköğretim 4. sınıf öğrencilerine yönelik

 “ODTÜ Teknoloji Müzesi” gezisi düzenlenmesi

İlköğretim 4. sınıf öğretmenleri

Neşe ÜN,

Ayten DEMİROĞLU

ODTÜ Teknoloji Müzesi

23 (Cuma)

Karnelerin Dağıtılması

Okul Yönetimi

Sınıf Öğretmenleri

Derslikler

4. HAFTA

26-31 (Pazartesi-Cumartesi)

 

 

I. Yarıyıl Tatili

ŞUBAT

1. HAFTA

1-5 (Pazartesi- Cuma)

1-5 (Pazartesi- Cuma)

Sömestre Satranç Turnuvasına katılım

Satranç Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Satranç Öğretmeni Federasyonu

Ziya Ozan Yüzme Havuzu Kafeteryası

2. HAFTA

9 (Pazartesi)

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni için lise ve ilköğretim 4. 5. 6. 7. 8. sınıf öğrencileriyle solo çalışmaların başlaması

Müzik Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Onur SANDIKÇI

Müzik Dersliği

10 (Salı)

İlköğretim “Voleybol Turnuvası”nın düzenlenmesi

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

11 (Çarşamba)

7-14 “Beyaz Baston Körler Haftası” nedeniyle “Engellilere Toplum Olarak Nasıl Yardımcı Olabiliriz?” konulu kompozisyon yarışmasının değerlendirilip ödüllendirilmesi

Toplum ve Siyaset Bilimi Kulübü Rehber Öğretmenleri

Nermin AKIN, Pembegül KÖSE, Oğuz KÖYLÜ, İlker KINAY

Derslikler

12(Perşembe)

Lise “Bowling Turnuvası” düzenlenmesi

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

ŞUBAT

3. HAFTA

16 (Pazartesi)

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Töreni için ilköğretim 4. 5. 6. 7. 8. sınıf öğrencileriyle koro çalışmalarına başlanması

 

Müzik Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Onur SANDIKÇI

Müzik Dersliği

19 (Perşembe)

“Gençlik Edebiyatı”

konulu sunum

Kültür Edebiyat Yayın Kulübü Rehber Öğretmenleri

Sevim ÖZCAN, Nermin KÜÇÜKCEYLAN, Mefkure İNAL, Zeynep YILMAZ, Güler ÖZAFACAN, Nermin AKIN, Leyla BİLİR

Konferans Salonu

20 (Cuma)

Kütüphaneler haftası ile ilgili görev dağılımının yapılması

Kütüphanecilik Kulübü Rehber Öğretmenleri

Mefkure İNAL,

 Güler ÖZAFACAN, Demet KAYIŞ

Derslikler

20 (Cuma)

İlköğretim, Kolej, Fen Lisesi 2. Şube Öğretmenler Kurulu Toplantısı

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Toplantı Salonu

4. HAFTA

23 (Pazartesi)

Kütüphanecilik kulübü öğrencilerinin kitap incelemeleri yapmaları

Kütüphanecilik Kulübü Rehber Öğretmenleri

Mefkure İNAL,

Güler ÖZAFACAN, Demet KAYIŞ

Derslikler

23 (Pazartesi)

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Töreni için lise öğrencileriyle koro ve solo çalışmalara başlanması

Müzik Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Onur SANDIKÇI

Müzik Dersliği

24 (Pazar)

9. 10. 11. Sınıf öğrencilerine yönelik

 “ODTÜ Teknokent Teknoloji Evrimi Müzesi” gezinin düzenlenmesi

Bilim-Fen ve Teknoloji, Havacılık Kulübü Rehber Öğretmenleri

Nilgün GÜNER, Mehmet KILINÇ, Şirin ŞENER, Özcan YANIK, Güray ARSLAN, Burcu ERDEN, Ertan OCAK, Burcu ÇORUH, İpek GÖKER TOMBAK, Emin KEÇECİ, Yavuz ARMAĞAN, Melahat SOYALP, Abdülkerim GÜR, Özlem AKTUĞ BARUTÇU, Hasibe GÜNAY, Ozan ÖZGÜVEN

ODTÜ Teknokent Teknoloji Evrimi Müzesi

26 (Perşembe)

İlköğretim öğrencilerine yönelik

“Ulus Koç Müzesi”ne

gezi düzenlenmesi

Fen ve Teknoloji Kulübü Rehber Öğretmenleri

İpek GÖKER TOMBAK, Şaziye GÜLER,

Ayten DEMİROĞLU

Ulus Koç Müzesi

27 (Cuma)

9. 10. 11. sınıf öğrencilerine 5. performans sınavı yapılması

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

27 (Cuma)

İlköğretim 5.  sınıf öğrencileriyle deprem tatbikatı yapmak amacıyla

“Sivil Savunma Merkezine” gidilmesi

 

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Seval DALKILIÇ, Nuran ÇİMEN, Hava Güner CANIBEK, Nilgün GÜRHAN

Sivil Savunma Merkezi

ŞUBAT

4. HAFTA

27 (Cuma)

Toplum Hizmeti: Kitap toplama kampanyasının düzenlenmesi

Kütüphanecilik Kulübü Rehber Öğretmenleri

Mefkure İNAL,

 Güler ÖZAFACAN, Demet KAYIŞ

Derslikler

MART

1. HAFTA

2 (Pazartesi)

İlköğretim 1. kademe

 “basketbol Turnuvası”nın

düzenlenmesi

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

6 (Cuma)

Okul öğrencilerinin oluşturduğu grupların müzik dinletileri

 

Müzik Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Onur SANDIKÇI

Konferans Salonu

2. HAFTA

9 (Pazartesi)

8 Mart Dünya kadınlar Günü nedeniyle

 “Kadın ve Siyaset” konulu panel düzenlenmesi

Toplum ve Siyaset Bilimi Kulübü Rehber Öğretmenleri

Nermin AKIN, Pembegül KÖSE, Oğuz KÖYLÜ, İlker KINAY

Konferans Salonu

9 (Pazartesi)

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Töreni için ilköğretim 4. 5. 6. 7. 8. sınıf öğrencileriyle solo çalışmalara başlanması

 

Müzik Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Onur SANDIKÇI

Müzik Dersliği

10 (Salı)

Lise “Masa Tenisi Turnuvası” düzenlenmesi

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

11 (Çarşamba)

İlköğretim 5. 6. 7. 8. sınıf öğrencilerine yönelik “Mehmet Akif Ersoy Evi Müzesi” gezisi düzenlenmesi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Seval DALKILIÇ, Nuran ÇİMEN, Hava Güner CANIBEK, Nilgün GÜRHAN

Mehmet Akif Ersoy Evi Müzesi

11 (Çarşamba)

İlköğretim okulistik sınavı

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

12(Perşembe)

“12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü” nedeniyle Mehmet Akif Ersoy Müze Evine gezi düzenlenmesi

Kültür Edebiyat Yayın Kulübü Rehber Öğretmenleri, Gezi, İnceleme, Kültür, Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Sevim ÖZCAN, Nermin KÜÇÜKCEYLAN, Mefkure İNAL, Zeynep YILMAZ, Güler ÖZAFACAN, Nermin AKIN, Leyla BİLİR

Mehmet Akif Ersoy Müze Evi

13 (Cuma)

İlköğretim 5. sınıf öğrencilerine yönelik “Rasathane” gezisinin düzenlenmesi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Seval DALKILIÇ, Nuran ÇİMEN, Hava Güner CANIBEK, Nilgün GÜRHAN

Rasathane

13 (Cuma)

İlköğretim okul takımlarıyla özel maçlar düzenlenmesi

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

MART

3. HAFTA

16 (Pazartesi)

İlköğretim 5. sınıf öğrencilerine yönelik Kızılay, Akut, Tema veya Çocuk Esirgeme Kurumu ziyareti düzenlenmesi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Seval DALKILIÇ, Nuran ÇİMEN, Hava Güner CANIBEK, Nilgün GÜRHAN

Kızılay, Akut, Tema veya Çocuk Esirgeme Kurumu

17 (Salı)

İlköğretim “Fair-play” çalışmalarının düzenlenmesi

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

18 (Çarşamba)

“18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü”

 Töreni

Kültür Edebiyat Yayın Kulübü Rehber Öğretmenleri

Sevim ÖZCAN, Nermin KÜÇÜKCEYLAN, Mefkure İNAL, Zeynep YILMAZ, Güler ÖZAFACAN, Nermin AKIN, Leyla BİLİR

Konferans Salonu

19 (Çarşamba)

Kulüplerarası Satranç Turnuvasına katılım

Satranç Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Satranç Öğretmeni Federasyonu

Ziya Ozan Yüzme Havuzu Kafeteryası

20 (Cuma)

İlköğretim 1. 2. 3. sınıf öğrencilerine yönelik “Yaşlılar Evi”

ziyaretinin düzenlenmesi

İlköğretim 1. 2. 3. sınıf öğretmenleri

Süheyla ŞERBETÇİOĞLU, Pervin IŞIK, Nilgün YAVUZ, Zeliha GÜMÜŞ, Aysel BARAN

Yaşlılar Evi

4. HAFTA

22-23 (Pazar-Pazartesi)

Çanakkale Gezisi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Leyla BİLİR, Melahat SOYALP, Kadriye ÖZTÜRK, Neslihan HASER

Çanakkale

23 (Pazartesi)

9. 10. 11. sınıf öğrencilerine 6. performans sınavı yapılması

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

24 (Salı)

İlköğretim 4. sınıf öğrencilerine yönelik

 “PTT Müdürlüğü”ne gezi düzenlenmesi

İlköğretim 4. sınıf öğretmenleri

Neşe ÜN,

Ayten DEMİROĞLU

PTT Müdürlüğü

25 (Çarşamba)

İlköğretim öğrencilerine yönelik

“Feza Gürsey Bilim Merkezi”ne

gezi düzenlenmesi

Fen ve Teknoloji Kulübü Rehber Öğretmenleri

İpek GÖKER TOMBAK, Şaziye GÜLER,

 Ayten DEMİROĞLU

Feza Gürsey Bilim Merkezi

26 (Perşembe)

Meslek tanıtım çalışmaları kapsamında Ankara Üniversitesi’ne gezi düzenlenmesi

Rehberlik Servisi

Oğuz KÖYLÜ

Ankara Üniversitesi Kampüsü

27 (Cuma)

“27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü”

kapsamında tiyatro gösterisi yapılması

Tiyatro Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Zeynep YILMAZ,

 Burcu BAHAR KOÇAK

Konferans Salonu

31 (Salı)

Toplum Hizmeti: Kitap okuma alışkanlığını kazandırmaya yönelik çalışmalar yapılması.

Kütüphanecilik Kulübü Rehber Öğretmenleri

Mefkure İNAL, Güler ÖZAFACAN, Demet KAYIŞ

Derslikler

NİSAN

1. HAFTA

3 (Cuma)

Milli Kütüphaneye gezi düzenlenmesi

Kütüphanecilik Kulübü Rehber Öğretmenleri

Mefkure İNAL, Güler ÖZAFACAN, Demet KAYIŞ

Milli Kütüphane

4 (Cumartesi)

Beynam’a piknik gezisi düzenlenmesi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Leyla BİLİR, Melahat SOYALP, Kadriye ÖZTÜRK, Neslihan HASER

Beynam

2. HAFTA

7 (Salı)

İlköğretim 4. sınıf öğrencilerine yönelik

“Sağlık Ocağı” gezisi düzenlenmesi

 

İlköğretim 4. sınıf öğretmenleri

Neşe ÜN,

Ayten DEMİROĞLU

Sağlık Ocağı

8 (Çarşamba)

İlköğretim öğrencilerine yönelik şiir ve öykü yarışmasının düzenlenmesi

Türkçe Zümresi

Türkçe Zümresi Öğretmenleri

Derslikler

9 (Perşembe)

Lise “Futbol Turnuvası” düzenlenmesi

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

10 (Cuma)

“Lise Dil Şöleni”nin yapılması (Language Festival)

Yabancı Dil Kulübü Rehber Öğretmenleri

Neslihan HASER,  Burcu BAHAR KOÇAK, Elif YÜKSEL, İsmail ERİN, Demet KAYIŞ, Nermin AKIN, Ufuk KAYALI

Derslikler

11 (Cumartesi)

İlköğretim 1. 2. 3. 4. 5. sınıf veli toplantısının yapılması

Okul idaresi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

12 (Pazar)

İlköğretim 6. 7. 8. sınıf veli toplantısının yapılması

Okul idaresi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

3. HAFTA

13 (Pazartesi)

Lise “Dart Turnuvası” düzenlenmesi

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

14 (Salı)

11. Bilimsel Projeler Yarışmasının düzenlenmesi

Bilim-Fen ve Teknoloji, Havacılık Kulübü Rehber Öğretmenleri

Nilgün GÜNER, Mehmet KILINÇ, Şirin ŞENER, Özcan YANIK, Güray ARSLAN, Burcu ERDEN, Ertan OCAK, Burcu ÇORUH, İpek GÖKER TOMBAK, Emin KEÇECİ, Yavuz ARMAĞAN, Melahat SOYALP, Abdülkerim GÜR, Özlem AKTUĞ BARUTÇU, Hasibe GÜNAY, Ozan ÖZGÜVEN

Okul Girişi

14 (Salı)

Feza Gürsey Bilim Merkezine gezi düzenlenmesi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Leyla BİLİR, Melahat SOYALP, Kadriye ÖZTÜRK, Neslihan HASER

Feza Gürsey Bilim Merkezine

NİSAN

3. HAFTA

14 (Salı)

Şiir Dinletisi

Kültür Edebiyat Yayın Kulübü Rehber Öğretmenleri

Sevim ÖZCAN, Nermin KÜÇÜKCEYLAN, Mefkure İNAL, Zeynep YILMAZ, Güler ÖZAFACAN, Nermin AKIN, Leyla BİLİR

Konferans Salonu

15(Çarşamba)

İlköğretim okulistik sınavı

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

15-23 (Çarşamba-Perşembe)

“Toplumumuzda Çocuk”

konusunu işleyen fotoğraf sergisinin açılması

Toplum ve Siyaset Bilimi Kulübü Rehber Öğretmenleri

Nermin AKIN, Pembegül KÖSE, Oğuz KÖYLÜ, İlker KINAY

Konferans Salonu

17 (Cuma)

İlköğretim 1. 2. 3. sınıf öğrencilerine yönelik “Atatürk Evi”

 gezisinin düzenlenmesi

İlköğretim 1. 2. 3. sınıf öğretmenleri

Süheyla ŞERBETÇİOĞLU, Pervin IŞIK, Nilgün YAVUZ, Zeliha GÜMÜŞ, Aysel BARAN

Atatürk Evi

4. HAFTA

23 (Perşembe)

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı töreni

Kültür Edebiyat Yayın Kulübü Rehber Öğretmenleri, Gezi İnceleme, Kültür, Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Sevim ÖZCAN, Nermin KÜÇÜKCEYLAN, Mefkure İNAL, Zeynep YILMAZ, Güler ÖZAFACAN, Nermin AKIN, Leyla BİLİR

Konferans Salonu

23 (Perşembe)

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı töreni kapsamında ilköğretim öğrencileriyle step, bale, dans gösterilerinin yapılması

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Konferans Salonu

23 (Perşembe)

Ulusal Egemenlik Satranç Turnuvasına katılım

Satranç Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Satranç Öğretmeni Federasyonu

Ziya Ozan Yüzme Havuzu Kafeteryası

24 (Cuma)

TBMM gezi düzenlenmesi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Leyla BİLİR, Melahat SOYALP, Kadriye ÖZTÜRK, Neslihan HASER

TBMM

25 (Cumartesi)

Fen Lisesi ve Kolej 2. veli toplantısı

Okul Yönetimi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

5. HAFTA

28 (Salı)

9. 10. 11. sınıf öğrencilerine 7. performans sınavı yapılması

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

29 (Çarşamba)

İlköğretim 1. 2. 3. 5.  sınıf öğrencilerine yönelik “TBMM” gezisinin düzenlenmesi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Seval DALKILIÇ, Nuran ÇİMEN, Hava Güner CANIBEK, Nilgün GÜRHAN, Süheyla ŞERBETÇİOĞLU, Pervin IŞIK, Nilgün YAVUZ, Zeliha GÜMÜŞ, Aysel BARAN

TBMM

NİSAN

5. HAFTA

30 (Perşembe)

İlköğretim öğrencilerine yönelik “ODTÜ “Bilim-Teknoloji Müzesi”ne gezi düzenlenmesi

Fen ve Teknoloji Kulübü Rehber Öğretmenleri

İpek GÖKER TOMBAK, Şaziye GÜLER,

Ayten DEMİROĞLU

ODTÜ Bilim-Teknoloji Müzesi

30 (Perşembe)

İlköğretim 1. 2. 3. sınıflara “Öğrenci Gelişim Belgesi” verilmesi

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

30 (Perşembe)

Okuma Bayramı

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Konferans Salonu

MAYIS

1. HAFTA

1 (Cuma)

İlköğretim sınıflar arası futbol turnuvasının düzenlenmesi

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

1 (Cuma)

İlköğretim 1. 2. 3. sınıf öğrencilerine yönelik “Trafik Eğitim Merkezi” gezisinin düzenlenmesi 

İlköğretim 1. 2. 3. sınıf öğretmenleri

Süheyla ŞERBETÇİOĞLU, Pervin IŞIK, Nilgün YAVUZ, Zeliha GÜMÜŞ, Aysel BARAN

Trafik Eğitim Merkezi

4-8 (Pazartesi-Cuma)

“Anneme Açık Mektup”

konulu mektupların sergilenmesi

Toplum ve Siyaset Bilimi Kulübü Rehber Öğretmenleri

Nermin AKIN, Pembegül KÖSE, Oğuz KÖYLÜ, İlker KINAY

Okul Girişi

5 (Salı)

İlköğretim öğrencilerine yönelik şiir dinletisi yapılması

Türkçe Zümresi

Türkçe Zümresi Öğretmenleri

Konferans Salonu

5 (Salı)

İlköğretim 4. sınıf öğrencilerine yönelik “Çankaya Belediyesi” gezisinin düzenlenmesi

İlköğretim 4. sınıf öğretmenleri

Neşe ÜN,

 Ayten DEMİROĞLU

Çankaya Belediyesi

8 (Cuma)

“İlköğretim Dil Şöleni”nin yapılması

(Language Festival)

Yabancı Dil Kulübü Rehber Öğretmenleri

Kıvılcım ÇAĞLAR, Çiğdem BEKTAŞ, Cenk KARASU, Figen İBİŞOĞLU, Mahmure KOŞAR, Ufuk KAYALI,

Oya KÖYLÜ

Derslikler

2. HAFTA

11 (Pazartesi)

Mezuniyet töreni için lise ve ilköğretim 4. 5. 6. 7. 8. sınıf öğrencileriyle solo çalışmalara başlanması

 

Müzik Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Onur SANDIKÇI

Müzik Dersliği

13 (Çarşamba)

İlköğretim 4. sınıf öğrencilerine yönelik “Trafik Eğitim Merkezi” gezisinin düzenlenmesi

İlköğretim 4. sınıf öğretmenleri

Neşe ÜN,

Ayten DEMİROĞLU

Kurtuluş Parkı Trafik Eğitim Merkezi

13 (Çarşamba)

İlköğretim öğrencilerine yönelik kitap okuma yarışması düzenlenmesi, değerlendirilmesi, ödüllendirilmesi

Türkçe Zümresi

Türkçe Zümresi Öğretmenleri

Derslikler

14 (Perşembe)

İlköğretim 5. 6. 7. 8. sınıf öğrencilerine yönelik “TRT Müzesi” gezisinin düzenlenmesi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Seval DALKILIÇ, Nuran ÇİMEN, Hava Güner CANIBEK, Nilgün GÜRHAN

TRT Müzesi

14 (Perşembe)

İlköğretim okulistik sınavı

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

MAYIS

3. HAFTA

 

 

16-17-18-19-20 (Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba)

Antalya Olimpos’a gezi düzenlenmesi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Leyla BİLİR,

Melahat SOYALP, Kadriye ÖZTÜRK, Neslihan HASER

Antalya, Olimpos

19 (Salı)

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı töreni

Kültür Edebiyat Yayın Kulübü Rehber Öğretmenleri

Sevim ÖZCAN, Nermin KÜÇÜKCEYLAN, Mefkure İNAL, Zeynep YILMAZ, Güler ÖZAFACAN, Nermin AKIN, Leyla BİLİR

Konferans Salonu

20 (Çarşamba)

Turnuvaların ödül töreninin yapılması

 

 

 

 

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

21 (Perşembe)

Çankaya Satranç Turnuvasına katılım

 

 

 

Satranç Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Satranç Öğretmeni Federasyonu

Ziya Ozan Yüzme Havuzu Kafeteryası

22 (Cuma)

9. Sınıf öğrencilerine yönelik

 “Feza Gürsey Bilim Müzesi”ne

gezi düzenlenmesi

Bilim-Fen ve Teknoloji, Havacılık Kulübü Rehber Öğretmenleri

Nilgün GÜNER,

Mehmet KILINÇ,

Şirin ŞENER, Özcan YANIK, Güray ARSLAN,

Burcu ERDEN, Ertan OCAK, Burcu ÇORUH, İpek GÖKER TOMBAK, Emin KEÇECİ, Yavuz ARMAĞAN, Melahat SOYALP, Abdülkerim GÜR, Özlem AKTUĞ BARUTÇU, Hasibe GÜNAY, Ozan ÖZGÜVEN

Feza Gürsey Bilim Müzesi

22 (Cuma)

Çankaya Köşkü, Çankaya Köşkü Atatürk Müzesi gezisinin düzenlenmesi

Gezi İnceleme Turizm ve Tanıtma Kulübü Rehber Öğretmenleri

Leyla BİLİR, Melahat SOYALP, Kadriye ÖZTÜRK, Neslihan HASER

Çankaya Köşkü

4. HAFTA

25 (Pazartesi)

İlköğretim 1. 2. 3. sınıf öğrencilerine yönelik “Oyuncak Müzesi”

 gezisinin düzenlenmesi

İlköğretim 1. 2. 3. sınıf öğretmenleri

Süheyla ŞERBETÇİOĞLU, Pervin IŞIK, Nilgün YILMAZ, Zeliha GÜMÜŞ,

Aysel BARAN

Oyuncak Müzesi

27 (Çarşamba)

9. 10. 11. sınıf öğrencilerine 8. performans sınavı yapılması

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Derslikler

29 (Perşembe)

Yılsonu tiyatro gösterisinin yapılması

Tiyatro Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Zeynep YILMAZ,

Burcu BAHAR KOÇAK

Konferans Salonu

MAYIS

4. HAFTA

29 (Perşembe)

“Gençlerin Siyasetten Beklentileri”

 konulu açık oturum düzenlenmesi

Toplum ve Siyaset Bilimi Kulübü Rehber Öğretmenleri

Nermin AKIN,

 Pembegül KÖSE, Oğuz KÖYLÜ, İlker KINAY

Konferans Salonu

30 (Cuma)

Toplum Hizmeti: Kitap okuma alışkanlığının kazandırmaya yönelik çalışma yapılması

Kütüphanecilik Kulübü Rehber Öğretmenleri

Mefkure İNAL,

 Güler ÖZAFACAN, Demet KAYIŞ

Derslikler

HAZİRAN

1. HAFTA

1-5 (Pazartesi - Cuma)

“Okul Pikniği” düzenlenmesi

Sınıf Öğretmenleri

Tüm Öğretmenler

Piknik Alanı

1-5(Pazartesi – Cuma)

İlköğretim “Futbol” ve “Stretball” turnuvası düzenlenmesi

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

1-5 (Pazartesi- Cuma)

Lise “Yüzme” ve “Stretball” turnuvası düzenlenmesi

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

5 (Cuma)

İlköğretim, Kolej, Fen Lisesi 3. Şube Öğretmenler Kurulu Toplantısı

Okul İdaresi

Tüm Öğretmenler

Toplantı Salonu

2. HAFTA

8 (Pazartesi)

Toplum Hizmeti: Okul kütüphanesinin temizlenip düzenlenmesi

Kütüphanecilik Kulübü Rehber Öğretmenleri

Mefkure İNAL,

 Güler ÖZAFACAN, Demet KAYIŞ

Derslikler

9 (Salı)

İlköğretim yılsonu gösterilerinin yapılması

Spor Kulübü

Rehber Öğretmenleri

Özgür AĞBABA, Sevil ERPOLAT, Levent SOYBİLGİN, Sena ÇÖĞEN, Sema ÇEKİÇ

Spor Salonu

10 (Çarşamba)

8. ve 12. Sınıf öğrencilerine “Mezuniyet Töreni” yapılması

Nilgün GÜNER, Ertan OCAK, Figen İBİŞOĞLU, Kıvılcım ÇAĞLAR, Şirin ŞENER

Tüm Öğretmenler

 

8-12 (Pazartesi-Cuma)

Karma okul sergisinin düzenlenmesi

Resim ve Fotoğrafçılık Kulübü Rehber Öğretmenleri

Arzu DUMAN,

İlker KINAY,

Pembegül KÖSE, Abdülkerim GÜR

 

Okul Girişi

8-12 (Pazartesi-Cuma)

İlköğretim anasınıfı ve 1. Sınıf resim sergisinin düzenlenmesi

Resim ve Fotoğrafçılık Kulübü Rehber Öğretmenleri

Arzu DUMAN,

İlker KINAY,

Pembegül KÖSE, Abdülkerim GÜR

Okul Girişi

12 (Cuma)

Karnelerin Dağıtılması

Okul Yönetimi

Sınıf Öğretmenleri

Derslikler