Evrensel Kolej Spor Kulübü, dopdolu eğitim programıyla kursiyerlerine yazın, tatili zevkli hale getirirken, kışın ise hafta sonlarında verilen eğitimle sporcu adaylarının eğitim gördüğü branşlarda yeteneklerini geliştirmesini sağlıyor.

Evrensel Kolej Spor Kulübü, 32 yıllık deneyimini yansıttığı spor okullarıyla, spor alışkanlığı olmayan çocukları sporla tanıştırırken, çeşitli branşlara da altyapısını güçlendiriyor.

Geleceğe ışık tutan sporcularını, küçük yaşta spor okullarında seçerek başarılarına başarı katan kulüp, düzenlediği sporsal ve kültürel faaliyetlerle saygılı, paylaşımcı, cesur, atak ve neşeli birer “Atatürk Genci” olarak yetişmelerini sağlıyor.

Okulların kapanmasıyla yaz spor okullarına start veren kulübümüz, uzman eğitmen kadrosuyla 5-14 yaş arasındaki tüm çocuklara kapılarını açıyor.

Kamptaki eğitimlerine başlayan öğrenciler, yüzme, basketbol, voleybol, masa tenisi, satranç, futbol, jimnastik, resim, İngilizce, drama, video gösterileri ve eğlenceli aktivitelerle dolu dolu bir gün yaşıyor.

Hafta için her gün 09:00 – 17:00 saatleri arasında Evrensel Kolej Spor ve Kültür Merkezinde çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Yıllara dayanan tecrübemizle kursiyerlerimize spor eğitimi veren kulübümüz, uzman eğitmen kadrosuyla yüzüncü yıl’da bulunan tesislerde basketbol, yüzme, voleybol, cimnastik, futbol ve dans, branşlarında geleceğin sportif gençlerini yetiştiriyoruz.

Spor okullarımızdaki en büyük amaç, gruplarımıza katılan öğrencilerin sportif ve sosyal becerilerini geliştirerek geleceğe hazırlamanın yanı sıra yetenekli ve atletik kursiyerleri tespit ederek takımlarımıza alt yapı sağlamaktır.

Spor okullarımızda 5-14 yaş gurubundaki çocuklara yönelik eğitim veriliyor.

Sporcu adaylarının yaşları, gelişme düzeyleri, beceri ve tecrübeleri göz önüne alınarak gruplar oluşturuluyor.

2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI  ÖZEL EVRENSEL KOLEJ SOSYAL VE SPORTİF BAŞARILAR

Özel Evrensel Kolej eğitimde gösterdiği başarıyı sportif başarılar ile de taçlandırıyor. Özel Evrensel Kolejli olarak sosyal ve kültürel başarılarımızı 2016-2017 eğitim öğretim yılında basketbol, yüzme,voleybol, futsal, halk oyunları, satranç ve müzik yarışmaları ile katılım sağlamıştır.

Toplamda lisede 109 lisanslı sporcu ilköğretim okullarımızda 138 lisanslı sporcu ile katılım sağlanmıştır.

2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞARILARIMIZ

 • Efe Ergani - Satranç

  T.S.F.'nin düzenlediği Ankara Yıldırım Satranç Turnuvasında Ankara 1. olmuştur. Yine T.S.F.'nin düzenlediği Ankara Hızlı Satranç Turnuvasında Rakibi ile eş puan alarak 2. olmuştur. Armada A.V.M. Düzenlenen görenelller Satranç Turnuvasında 3. olmuştur.
 • Mehmet Alp TAŞ - Modern Pentatlon

  26-27 Mart tarihinde düzenlenen modern pentatlon branşında Türkiye şampiyonu olup milli takım barajını geçerek ülkemizi temsil etmiştir.
 • Fizy 20. Liseler Arası Müzik Yarışması

  “Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne sahip Fizy 20. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda gösterdiği performansla göz dolduran EVRENSEL Kolej müzik ekibi okulumuzu temsil etmiştir.
 • Minikler Yüzme Takımı

  Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği 2016- 2017 eğitim- öğretim yılı okul sporları yüzme yarışlarına minikler dalında 1. ve 2. sınıflar arasında düzenlenen yarışmalara erkek 46 kızlarda ise 35 okul katılmıştır. Okulumuz Ankara 5. si olmuştur.
 • Küçükler Yüzme Takımı

  Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği 2016- 2017 eğitim- öğretim yılı okul sporları yüzme yarışlarına Küçükler dalında 5. ve 6. sınıflar arasında düzenlenen yarışmalara erkek 55 kızlarda ise 43 okul katılmıştır. Takımımız Ankara 4.sü olmuştur. Yılın ilk kupasını Küçük Kız takımımız kaldırmıştır.
 • Yıldızlar Yüzme Takımı

  Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği 2016- 2017 eğitim- öğretim yılı okul sporları yüzme yarışlarına yıldızlar dalında 7. ve 8. sınıflar arasında düzenlenen yarışmalara erkek 54 kızlarda ise 41 okul katılmıştır.
 • Gençler Yüzme Takımı

  Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği 2016- 2017 eğitim- öğretim yılı okul sporları yüzme yarışlarına gençler dalında düzenlenen yarışmalara erkeklerde 40 kızlarda 38 okul katılmıştır: 6*50 serbest bayrak yarışlarında 3. 4*50 karışık bayrak yarışlarında 3. olmuştur.
 • Küçük Kızlar Voleybol Takımı

  Çankaya M.E.B. İlçe Spor Müdürlüğünün düzenlediği voleybol turnuvasına 35 okul katılmıştır. Takımımız Çankaya 3.sü olmuştur.
 • Yıldız Kızlar Voleybol Takımı

  Çankaya M.E.B. İlçe Spor Müdürlüğünün düzenlediği voleybol turnuvasına 27 okul katılmıştır.
 • Genç Kızlar Voleybol Takımı

  Çankaya M.E.B. İlçe Spor Müdürlüğünün düzenlediği liseler arası Voleybol turnuvasına 29 okul katılmıştır. Takımımız grubunda 1. Olmuştur.
 • Minik Erkek Basketbol Takımı

  Minik Erkekler kategorisi sporu ve basketbolla tanıştırmak oyun kurallarını öğretmek ve sevdirmek için düzenlenip il sıralaması yapılmamaktadır.
 • Küçük Erkek Basketbol Takımı

  Çankaya M.E.B. İlçe Spor Müdürlüğünün düzenlediği basketbol turnuvasına 22 okul katılmıştır. Takımımız grubunda 1. Olmuştur.
 • Yıldız Erkek Basketbol Takımı

  Çankaya M.E.B. İlçe Spor Müdürlüğünün düzenlediği basketbol turnuvasına 27 okul katılmıştır. Takımımız Çankaya 4. sü olmuştur.
 • Genç Erkek (A) Basketbol Takımı

  Çankaya M.E.B. İlçe Spor Müdürlüğünün düzenlediği liseler arası basketbol turnuvasına 38 okul katılmıştır. Takımımız grubunda 1. Olmuştur.
 • Genç Erkek (B) Basketbol Takımı

  Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği 2016- 2017 eğitim- öğretim yılı okul sporları genç erkekler (B) (2001-2002 doğumlular) arasında yapılan turnuvada okulumuz Ankara 5. Olmuş Karaman İlinde düzenlenen Bölge Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır.
 • Genç Erkek (A) Futsal Takımı Takımı

  Çankaya M.E.B. İlçe Spor Müdürlüğünün düzenlediği futsal turnuvasında okulumuzu temsil etmişlerdir.
 • Gençler Düzenlemeli Halk Oyunları Ekibi

  Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği 2016- 2017 eğitim- öğretim yılı okul sporları gençler düzenlemeli dalında yarışan EVRENSEL KOLEJ halk oyunları ekibi ANKARA 2. si olmuştur. G.S.İ.M. Ve T.H.O.F. düzenlediği halk oyunları yarışmalarında EVRENSEL KOLEJ SPOR KULÜBÜ Ankara 1. si olmuştur.