4 Kasım’da yaşamını yitiren şair Gülten AKIN anısına hazırladığımız ve Özel Evrensel Kolej ile Fen Lisesi öğrencilerinin görev aldığı şiir dinletimiz tam bir şiir ve müzik şölenine dönüştü.

 

Gülten AKIN’ın tanıtıldığı, memleket sevgisinin ve  şair duyarlılığının ulusal, evrensel sorunlara bakışının ana tema olduğu izlenceyi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Sevim ÖZCAN hazırladı. Müzik Öğretmeni Yalın ATICI’nın, Görsel Sanatlar Öğretmeni Saliha ŞATIR ile Ali ŞIK’ın katkıda bulunduğu ve  velilerimizin de yoğun ilgi gösterdiği dinletimiz büyük bir beğeniyle izlendi.

 

Özel Evrensel Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sayın Semra BÜYÜKAĞAOĞLU Öğretmenimiz başta olmak üzere Tarih Öğretmenimiz Gülseren TEKMAN, Coğrafya Öğretmenimiz Sevim ULUTAN, Fizik Öğretmenlerimiz Ertan OCAK ile Meltem ALTUNÖZ, Biyoloji Öğretmenimiz Fatma ÇİÇEK okudukları güzel şiirlerle ayrı bir renk kattılar. Ayrıca seslendirdiği parçayla Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Ş. Sedef ŞANLI ile gerek şiirlere bağlamasıyla yaptığı fon müzikleri gerekse izlencemizin sonunda çalıp söylediği türküyle Matematik Öğretmenimiz Esengül COŞAR unutulmayacaklar arasında yerlerini aldılar.

 

Sunucularımızın; Gülten AKIN ile diğer ünlü şairlerimizden şiirler okuyan, yine şairimizin şiirlerinden bestelenmiş şarkılar söyleyen, piyano ve gitar ile sanatsal becerilerini sergileyen öğrencilerimizin performansı ise alkışlanmaya değerdi. Öğrencilerimizi ayrıca kutluyoruz.

 

“Ah kimselerin vakti yok/ Durup ince şeyler anlamaya” dizelerinin sahibidir Gülten AKIN. Fazıl Hüsnü DAĞLARCA’nın 2008’de ölümünden  sonra bir gazetenin yaptığı  araştırmada en fazla oyu alarak “Yaşayan En Büyük Türk Şairi” olarak gösterilmiştir. O avukattır, öğretmendir, şairdir; şiirde erkek egemenliğini sarsmış ender kadınlardandır.

Şiirleri pek çok dile çevrilmiş ve kırktan fazla şiiri bestelenmiştir.

 

“Şiir… Sesle anlam arasında o uzayıp giden kararsızlık. Şiir, insanın görünmez yüzü…  Şairler ise hayata, bilginlerden daha yakındır.”

 

Resimlerin devamı için facebook adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

SONY DSC

SONY DSC