“Aşk Olsun”

“Şiir… Sesle anlam arasında o uzayıp giden kararsızlık. Şiir, insanın görünmez yüzü… Şairler ise hayata, bilginlerden daha yakındır.”

“Aşk Olsun” temasıyla hazırladığımız ve Özel Evrensel Kolej ile Fen Lisesi öğrencilerinin görev aldığı şiir dinletimiz tam bir şiir, drama ve müzik şölenine dönüştü.

Türk edebiyatının başat şairlerinin tanıtıldığı, bu şairlerin aşka, sevdaya bakış açılarının duyumsatıldığı izlenceyi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerimiz Gürkan ÇOBANOĞLU, Gizem KURTULUŞ ve Neslihan ERDEM hazırladı. Velilerimizin de yoğun ilgi gösterdiği dinletimiz büyük bir beğeniyle izlendi.

Dinletimiz, Müdür Yardımcımız Sena ÇÖĞEN ’in okulumuz 8 ve 10. sınıf öğrencileriyle hazırladığı bir dans gösterisi ile başladı. Büyük alkış alan bu dans performansından sonra okulumuz Kolej ve Fen Lisesi öğrencileri okudukları şiirlerle dinleyenlerin gönül tellerini titrettiler. Türk edebiyatının en “çapkın” şiiri olan Orhan Veli Kanık’ın “Dedikodu” ve edebiyatımızın kasketli kaptanı Attila İlhan’ın “Üçüncü Şahsın Şiiri” adlı ölümsüz eserleri öğrencilerimiz tarafından şiirlerin hikâyeleri temel alınarak canlandırıldı ve büyük alkış aldı. Ayrıca okulumuz Matematik Öğretmeni Özge ÖZDEM ve tiyatro-drama öğretmeni Gökhan NALKIRAN da dinletimizde görev alarak kendi şiirlerini okudular.

Öğrencilerimiz sadece okudukları şiirlerle değil şiirlerden bestelenmiş şarkılarla da gönül tellerimizi titrettiler. Gerek kimi şiirlere yaptığı fon müzikleri gerekse izlencemizin sonunda çalıp söylediği türkü ve şarkılarla Müzik Öğretmenimiz Evren COŞAR da bu dinletinin unutulmayacakları arasındaki yerini aldı.

Sunucularımızın; dinletimizin başında çok güzel bir dans performansı sunan öğrencilerimizin; Türk edebiyatının ünlü şairlerinden şiirler okuyan, yine şairlerimizin şiirlerinden bestelenmiş şarkıları söyleyen ve bateri, bağlama, gitar ile sanatsal becerilerini sergileyen öğrencilerimizin performansı ise alkışlanmaya değerdi. Özveriyle çalışan öğrencilerimizi kutluyoruz.

Özel Evrensel Okullarında bir başka şiir dinletisinde görüşmek üzere. Yüreğinizden sevgi eksik olmasın, aşk ile kalın!