Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladık.

Okulumuz konferans salonunda yapılan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.Okulumuz Türkçe Öğretmeni Sevil Yükselen’in günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmasından sonra 5. ve 6. sınıf öğrencilerimizin oluşturduğu söz korosu “Senin Evladın Olmak” adlı çalışmalarını sundular.Sonrasında halk danslarıyla anasınıfı öğrencilerimiz, “Meslekler” sunumuyla 2. sınıf öğrencilerimiz, İngilizce ve Almanca şarkılarla 4. sınıf öğrencilerimiz rengarenk kıyafetleriyle sahnede göz doldurdular.3/C sınıfından Havinsu Palancı, 2/A sınıfından Zeynep Algül piyano dinletisi ile herkese müzik ziyafeti çektiler.2., 3., 4. sınıf öğrencilerimiz artistik ve oryantel çember gösterisi,jimnastik gösterisi ile izleyicilere zevkli anlar yaşattılar.Ayrıca Artvin yöresi halk oyunları, Modern dans ,odity dans, salsa, samba, caz, zeybek oyunlarıyla da öğrencilerimiz çeşitli danslardaki yeteneklerini de sergilemiş oldular. Adeta bir şenlik havası içinde geçen törenimiz izleyicilerden büyük alkış aldı.

Egemenliğimizin 95. yılını kutladığımız bu güzel günde bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutlarız.

Resimler için facebook adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

2015-23-nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayrami-kutlama-mesajlari-sozleri-737264