Başarılarımız

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EVRENSEL KOLEJ VE  EVRENSEL FEN LİSESİ ULUSAL VE ULUSLARARASI BAŞARILARI

 • 2019 KANGURU MATEMATİK SINAVI YAPILDI

  2019 KANGURU MATEMATİK SINAVI YAPILDI

  2019 Yılı Kanguru Matematik Sınavı yapıldı. Fransa merkezli “Kangourou Sans Frontieres” Derneğine bağlı olarak 80 ülkede uygulanan Kanguru Matematik Sınavı, sınav merkezi olan Özel Evrensel Kolej’de 252 öğrenci öğrencinin katılımıyla sınav gerçekleştirildi. Kanguru Matematik Sınavı uygulandığı ülkelerde genellikle Üniversiteler, Matematik Dernekleri, akademisyenler ve Milli Eğitim Bakanlıkları tarafından organize ediliyor. Türkiye’de Kanguru Matematik Sınavını Organize edenler(…)

 • EVRENSEL KOLEJ ÇANAKKALE İÇİN ÇAL MÜZİK VİDEOSU BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR

  EVRENSEL KOLEJ ÇANAKKALE İÇİN ÇAL MÜZİK VİDEOSU BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR

  Evrensel Kolej öğretmen ve öğrencilerinin Çanakkale Zaferinin 104.Yılı Anısına hazırlamış oldukları “Çanakkale İçin Çal” Çanakkale Türküsü müzik videosu büyük beğeni topluyor. Bu çalışmada emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Çalışmada görev alanlar: (İsimler montaj sırasına göre yazılmıştır.) Kağan Erdoğan, 9.sınıf Kaan Seyhan, 9.sınıf Evren Coşar, Müzik Öğretmeni Can Mete Bozar, 12.sınıf Elif Dinler, 12.sınıf(…)

 • TÜBİTAK ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ PROJE YARIŞMASINA EVRENSEL KOLEJ DAMGA VURDU

  TÜBİTAK ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ PROJE YARIŞMASINA EVRENSEL KOLEJ DAMGA VURDU

  TÜBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmalarına Evrensel Kolej Damga Vurdu. Bu yıl  13.sü Düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmalarına Özel Evrensel Kolej 5 Proje ile Finalist olma hakkı kazandı. Ankara Bölgesi’nde Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması; Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türkçe ve Yazılım olmak üzere 10(…)

 • EVRENSEL KOLEJ VOLEYBOL GENÇ KIZ TAKIMI GRUP BİRİNCİSİ OLDU

  EVRENSEL KOLEJ VOLEYBOL GENÇ KIZ TAKIMI GRUP BİRİNCİSİ OLDU

  Evrensel Kolej voleybol genç kız takımımız grup birincisi olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

 • ULUSLARARASI MATEMATİK YARIŞMASINDA DERECE ALAN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

  ULUSLARARASI MATEMATİK YARIŞMASINDA DERECE ALAN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

  Amerika Matematik Birliği (MAA) tarafından düzenlenen Amerika Matematik Yarışmasında (AMC) dereceye giren öğrencilere ödülleri yapılan törenle verildi.

 • EVRENSEL’DE GELENEK DEVAM EDİYOR:TÜBİTAK BÖLGE BİRİNCİLİĞİ VE İKİNCİLİĞİ

  EVRENSEL’DE GELENEK DEVAM EDİYOR:TÜBİTAK BÖLGE BİRİNCİLİĞİ VE İKİNCİLİĞİ

  TÜBİTAK 50.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında öğrencilerimiz Seyit Efe GÖZÜBÜYÜK ve Begüm YÜKSEL Sosyoloji alanında Ankara Bölge BİRİNCİSİ olurken; Yağmur BAĞCI Türk Dili ve Edebiyatı alanında Ankara Bölge İKİNCİSİ oldu. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.  

 • EVRENSEL KOLEJ, PROJE YARIŞMASI(MAGMA) İÇİN İSPANYA’YA GİTTİ

  EVRENSEL KOLEJ, PROJE YARIŞMASI(MAGMA) İÇİN İSPANYA’YA GİTTİ

  İspanya’da düzenlenecek olan Uluslararası Proje Yarışması Exporecerca Jove (MAGMA)’de ülkemizi temsil edecek olan öğrencilerimiz Burak Emre Sütbeyaz, Duru Serin ve Cansu Aksoy’a başarılar dileriz.  

 • EVRENSEL PROJELERİ 2019 TÜBİTAK PROJE YARIŞMASINDA

  EVRENSEL PROJELERİ 2019 TÜBİTAK PROJE YARIŞMASINDA

  TÜBİTAK 50.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında; edebiyat, sosyoloji ve fizik branşlarında Ankara bölge finalisti öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

 • EVRENSEL KOLEJ VOLEYBOL GENÇ KIZ TAKIMI GALİBİYET SERİSİNE DEVAM EDİYOR

  EVRENSEL KOLEJ VOLEYBOL GENÇ KIZ TAKIMI GALİBİYET SERİSİNE DEVAM EDİYOR

  Evrensel Kolej voleybol genç kız takımımız grup maçlarında üst üste 2 galibiyet aldı. Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesini 2-1, Ovacık Sınav Kolejini 2-0 skorla yenmiştir. Takımımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 • 50.TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI

  50.TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI

  50. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Ankara Bölgesinde finalist olan öğrencilerimizi Genel Müdürümüz Sn Semra Büyükağaoğlu tebrik ederek başarılarının devamını diledi.